ზესტაფონში ტაქსი ამოყირავდა
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექის 276 მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ავტომობილის ან სხვა მექანიკური სატრანსპორტო საშუალების მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას, რამაც ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანება გამოიწვია. ჩადენილი დანაშაული ისჯება ჯარიმით ან შინაპატიმრობით ვადით ექვსი თვიდან ორ წლამდე ანდა თავისუფლების აღკვეთით ვადით სამ წლამდე." tabindex="0">ზესტაფონის სოფელ ძირულაში ტაქსი გზის სავალი ნაწილიდან გადავიდა, რის შედეგადაც ამოყირავდა.
შემთხვევა რამდენიმე წუთის მოხდა და ერთი ადამიანი დაშავდა.
ადგილზე მობილიზებულია საპატრულო ეკიპაჟი.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექის 276 მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ავტომობილის ან სხვა მექანიკური სატრანსპორტო საშუალების მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას, რამაც ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანება გამოიწვია. ჩადენილი დანაშაული ისჯება ჯარიმით ან შინაპატიმრობით ვადით ექვსი თვიდან ორ წლამდე ანდა თავისუფლების აღკვეთით ვადით სამ წლამდე.