პაციენტი, რომელსაც კორონავირუსი დაუდგინდა, იტალიიდან ქუთაისის აეროპორტში ჩამოვიდა
31 წლის ქალს, რომელსაც კორონავირუსი დაუდგინდა, იტალიაში იმყოფებოდა.
იგი ქუთაისი-მილანის რეისით ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში ჩამოვიდა. არსებული ინფორმაციით, მან თბილისის მიმართულებით ავტობუსით იმგზავრა. ახალგაზრდა ქალს ვირუსის ნიშნები აეროპორტში არ დაუდგინდა, მას სიმპტომები მომდევნო დღეს გამოავლინდა. პაციენტმა ინფექციურ საავადმყოფოს 26 თებერვალს მიაკითხა.
დაავადებათა კონტროლის ეროვნულმა ცენტრმა კორონავირუსის მეორე შემთხვევის არსებობა ცოტა ხნის  წინ დაადასტურა.
საქართველოში კორონავირუსის პირველი შემთხვევა 26 თებერვალს დაფიქსირდა. ახალი, აქამდე უცნობი ვირუსი 50 წლამდე საქართველოს მოქალაქეს  დაუდგინდა, რომელიც აზერბაიჯანის გავლით ირანიდან გუშინ ჩამოვიდა. იგი სამედიცინო დაწესებულებაში საბაჟოდან გადაიყვანეს. ჯანდაცვის მინისტრის, ეკატერინე ტიკარაძის თქმით, მას სხვა მოქალაქეებთან შეხება არ ჰქონია.  დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ინფორმაციით, საქართველოში ამ ეტაპზე კორონავირუსის ეპიდემიის საფრთხე არ არსებობს.
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრი კორონავირუსისგან თავდაცვის მიზნით მოქალაქეებს ურჩევს აუცილებელი შემთხვევის გარდა, არ გაემგზავრონ იმ ქვეყნებში, სადაც ვირუსის ეპიდემიის საფრთხე მომატებულია, თავი შეიკავონ ხალხმრავალ ადგილებში ყოფნისგან, ხშირად დაიბანონ ხელები, საჭიროების შემთხვევაში ატარონ სამედიცინო ნიღაბი, დაიცვან პირადი ჰიგიენა და სიმპტომების გამოვლენის შემთხვევაში დაუყოვნებლივ მიმართონ სამედიცინო დაწესებულებას.